תחומי עיסוק

הסכמים וחוזים

משרד גרוס, מיטניצקי, בעל ניסיון רב שנים בליווי עסקאות מקרקעין גדולות ומורכבות. מחלקת הנדל"ן של המשרד  מתמחה במכירה ורכישה של דירות, חנויות, מגרשים ונכסים מסחריים, לרבות רכישת נכסים בהליכי כינוס נכסים, עסקאות קומבינציה, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, ייצוג ועדי בתים בעסקאות על פי תמ"א 38, ועוד.

המשרד גם עובד בשיתוף פעולה עם מספר משרדי תיווך באזור המרכז .

לקוחות המשרד המתקשרים עם משרדנו מקבלים מעטפת כוללת של שירותים משפטיים, הכוללים בין היתר:

 

  • מכירה ורכישה של דירות יד שנייה – משרדנו מעניק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים ועסקיים מאזורים שונים בארץ תוך מתן דגש על סטנדרט שירות גבוה, טיפול אישי מוקפד ואדיבות. בעסקאות מכירה או רכישה דירת יד שנייה משרדינו מלווה את הלקוח מרגע כניסתו למשרד ועד סיום העברת הזכויות. משרדינו מציע ללקוחות ליווי, ייצוג וטיפול בכל השלבים המקדמיים של בדיקת הנכס, בשלבי המשא ומתן, עריכת ההסכם, בדיקת הזכויות של הנכס (לרבות במנהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות), בדיקת עיקולים, משכנתאות, שעבודים, צווי הריסה וכד' עד להשלמת העסקה במלואה ורישום הזכויות בטאבו, מנהל או חברה משכנת והכל במהירות ומקצועיות. בנוסף, מעניק משרדינו ייעוץ ומגוון פתרונות בכל ענייני מיסוי המקרקעין הרלוונטיים לעסקה כגון מס שבח, מס רכישה והיטל השבחה. 
  • ברכישת דירות חדשות מקבלן – בעסקת רכישת דירה מקבלן חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי נפרד מהקבלן. מרבית לקוחותינו הפרטיים סבורים שאם הם משלמים לעורך הדין של הקבלן, הרי שהוא מייצג גם אותם. אך לא כך הדבר! ברוב המכריע של המקרים עורך דינו של הקבלן מייצג אך ורק את הקבלן ומבצע את רישום הנכס על שם הקונה. בעסקאות מסוג זה אנו מציעים ללקוחותינו העומדים לרכוש דירה ליווי והדרכה בשלבי ניהול המו"מ מול הקבלן, בדיקה מקיפה ומעמיקה של תנאי חוזה המכר תוך שימת דגש על זכויות הרוכשים,  בדיקת הבטוחות המוצעות על-ידי הקבלן ולמעשה כל פעולה אחרת שתידרש לצורך הרכישה.
  • בעריכת הסכמי מכר ורכישה של בתים פרטיים - בבתים פרטיים / צמודי קרקע וכדומה אשר יש להם פוטנציאל  להיות בעלי זכויות בנייה נוספות – אין דינם זהה למכירת דירות רגילות, ויש לייתן תשומת לב מיוחדת למאפייניהם הספציפיים.
  • ברכישה, מכירה והשכרת נכסים מסחריים- מכירת נכס מסחרי, ובמיוחד רכישת נכס מסחרי, הן עסקאות מורכבות הדורשות בדיקה מעמיקה. אנו מציעים ללקוחותינו ליווי והדרכה בתהליך המכירה או הרכישה הכולל בדיקות בטאבו, ברשויות המס וברשות המקומית. בדיקת הנכס בטאבו כוללת בדיקת בעלויות כללית, שעבודים, הערות אזהרה ומשכונות הרובצים על הנכס. בדיקה ברשויות המס כוללת בירור חובות מס שטרם שולמו לגבי הנכס. בדיקת הנכס ברשות המקומית כוללת בירור בעניין חובות ארנונה או היטלי השבחה שטרם שולמו לגבי הנכס וכן בעיות של שימושים חריגים, בנייה לא חוקית וכדומה. כמובן שאנו דואגים לצלם את תוכניות בניין עיר. 
  • בעריכת חוזי שכירות- עריכת הסכם השכירות, וידוא ובדיקת זכויות המשכיר בנכס, בדיקת הערבים המוצעים ויכולות התשלומים שלהם, והעמדת בטוחות מתאימות. כמו כן, משרדנו עורך הסכמי שכירות מסחריים לעסקים.
  • בפינוי נכס - כנגד שוכר שמפר את הסכם השכירות או מפולש שמסרב לפנות, אנו מנהלים תביעה לפינוי. 
  • בפירוק שיתוף במקרקעין - פעמים רבות מוצאים עצמם בעלי נכס, שותפים בעל כורחם של אחרים בנכס, כמו במקרים של קבלת דירה בירושה. חשוב לדעת כי אין מדובר בחתונה קתולית, וניתן לפרק את השיתוף.

 

קרא עוד>

  

הסכמים וחוזים